Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Felismerve a felsorolt szavak...

Felismerve a felsorolt szavak közös logikáját, melyik szó nem illik a többi közé? Filmesztéta, Bazsarózsa, Idióta, Hétalvó, Csalfa, Papír a. Műsor b. Ének c. Dallam d. Nóta

Figyelt kérdés

Lécci ne csak találomra írjátok, hogy melyik, hanem azt is, milyen logika mentén gondoltatok az adott megoldásra.

Én nem találom az összefüggést.



2019. dec. 10. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ének. Nincs benne mély magánhangzó. Egyébként az ELTE GTI felvételin nagyon alap volt a logikai teszt, tényleg józan paraszti ésszel megoldható, még ilyenek sem voltak benne.
2019. dec. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

Igen, én is így hallottam, de nagyon kíváncsi voltam erre a kérdésre, mert egyszerűen nem láttam a szavak között az összefüggést.

2019. dec. 11. 12:06
 3/5 anonim válasza:
Szerintem a műsor. A felsorolt szavak mindegyikében elbújt a görög ábécé egyik betűje. Alfa, ró, pí,ióta, éta...a műsorban van "mű", a többiben nincs görög betű.szóval szerintem a műsor" a kakukktojás.
2020. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Taki #4 válasza:
72%

A görög ábécé betűi ugyan fellelhetőek a felsorolt szavakban, ez tényleg közös bennük, de a feladat így szól: "felismerve a közös logikát, melyik szó NEM illik a többi közé".

A görög ábécé logikája szerint a műsor pont hogy beleillik a felsorolásba.

Szóval másról lehet itt szó :-)

Én is találtam egy megoldást:

A felsorolt szavak mindegyikében megtalálható egy másik, értelmes szó:

Filmesztéta - film

Bazsarózsa - rózsa

Idióta - dió

Hétalvó - hét

Csalfa - csal

Papír - pap


És a további szavak:

Műsor - sor

Ének - én

Dallam - dal

Véleményem szerint a NÓTA a kakukktojás, mert ebben a szóban nem található másik, értelmes szó, tehát ez az, ami NEM illik a többi közé.

2020. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
53%
A nótában benne van, hogy óta.
2021. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!