Egy 4,5 Voltos zsebtelep lemerüléséig 1,5 órán át képes működtetni egy zsebizzót,amin közben 0,2 Ampere erősségű áramhalad át.A zsebtelep ára 400 Ft. Mennyibe kerül 1 Joule elektromos munka??és ezt hogy kell levezetni?2019. dec. 11. 20:20
1/2 anonim válasza:
Tudjuk, hogy Q = I * t = 0,2 A * 5400 s = 1080 C
Tudjuk, hogy W = U * Q = 4,5 V * 1080 C = 4860 J
Innen már mennie kell.
2/2 A kérdező kommentje:
De az I vel nem kellene még megszorozni?és ezután hogy?
2019. dec. 12. 19:42