Fizika hazi kellene segitseg, mekkora homennyiseg kell ahoz, hogy 1kg nitrogengazt allando terfogaton 0C fokrol 1C (celsius) fokra melegitsunk?

Gondolom DeltaEb = f/2*n*R*DeltaT, f az 5(mert 2 atomos, R az 8,314 a delta T az 1 es az n? Az 1/28? Es ha igen, akkor Q=XYZ es mi a mertekegysege? Koszi elore!

2019. dec. 12. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Eb = f/2 * nRT

Melegítés után: f/2 * nRT2

Melegítés előtt: f/2 * nRT1

A változás: f/2 * n * R * ΔT = 2,5 * n * 8,31 J/(mol*K) * 1 K.

Ki kellene számolni n-t. A nitrogénmolekula moláris tömege 28 g, tehát 1000 / 28 = 35,71 mol.

A végeredmény: 2,5 * 35,71 mol * 8,31 J/(mol*K) * 1 K = 741,9 J

2019. dec. 12. 20:20
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! Szoval a homennyiseg es a munka is J a mertekegyseg?
2019. dec. 12. 20:34
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
#2:Igen.
2019. dec. 12. 20:37