Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ennél a feladatnál miért kell...

Ennél a feladatnál miért kell az abszolút értéket venni?

Figyelt kérdés

Link a feladatról:

[link]


Itt azt nem értem hogy miért veszi a bekarikázott kifejezés anszolut értékét.

Hiszen ha gyök alatt szerepel egy plusz szám és ahhoz hozzá adunk még egy plusz számot akkor az plusz lesz.

De ha veszi az abszolut értéket akkor látni lehet hogy mindkettő előjele megfordul és minusz lesz mindkettő. És az már nem fog megfelelni a gyök alatti >=0 kifejezésnek.


2019. dec. 15. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mintha el lenne rontva a példa. A négyzet négyzetgyöke az tényleg abszolút érték, de amikor az felbontja pozitív esetben akkor az zárójelbe megy át és így nem a gyök három hanem az öt esik ki. Szerintem "-2*sqrt(3)" a vége.
2019. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én szerintem is -2x sqrt(3)
2019. dec. 15. 21:55
 3/7 A kérdező kommentje:

négyzet négyzetgyöke? ha tudjuk hogy a kifejezés plusz akkor szerintem nem kell abszolut értéket tenni. hiszen plusz érték.

Szerintem igy nézne ki a feladat:


5-sqrt(3)-5-sqrt(3)=-2sqrt(3)

2019. dec. 15. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen. A költő valamit benézett:


[link]


Nem tudni, hogy mire gondolhatott...


Definíció szerint minden a valós számra igaz, hogy


gyök(a^2)=|a|, tehát itt csak a definíciót használta. Abban igazad van, hogy "felesleges", mivel látható, hogy a gyök(3)+5 értéke mindenképp pozitív, de ez az ekvivalens lépés, és jobb inkább mindig következetesen használni, mint egyszer így, egyszer úgy, minden magyarázat nélkül.

(Hogy értsd; ha ott nem lenne ||, akkor egy másik kérdező azt a kérdést tette volna fel, hogy az elsőnél miért írta ki az ||-et, a másodiknál meg miért nem. Sok esetben ráérünk később is megvizsgálni, hogy most az pozitív, negatív, 0, vagy mi van vele, persze aki átlátja a dolgokat, nyugodt szívvel kihagyhatja ezt a lépést.)

2019. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de abban az esetben ha a zárójelben a nagyobbértéket teszi előre, tehát 5+gyök3, és 5-gyök3 akkor az eredmény 2szer gyök 3. ugye? abszolút értékeket használva.
2019. dec. 15. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehát itt tartunk:


|gyök(3)-5|-|gyök(3)+5|


Mivel gyök(3)-5<0, ezért ennek az abszolútértéke az ellentettje, tehát -gyök(3)+5 lesz belőle (vagy 5-gyök(3), amelyik jobban tetszik). Mivel gyök(3)+5>0, ezért ennek abszolútértéke önmaga (amit te is ügyesen megjegyeztél), de ha az jobban tetszik, felírható 5+gyök(3) alakban.


Most akkor itt tartunk:


-(gyök(3)-5)-(gyök(3)+5)


Kibontjuk a zárójeleket:


-gyök(3)+5-gyök(3)-5


Összevonás után:


-2*gyök(3), ami akár -gyök(12) alakban is felírható.


Így már világos minden?

2019. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen világos. én is pont ezt mondtam hogy ennyi lesz az eredmény. én is igy gondolom.
2019. dec. 15. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!