Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet Venn-diagramok...

RaiderHUN kérdése:

Hogyan lehet Venn-diagramok segítségével megmondani ezekről az állításokról hogy a harmadik logikai következményük-e?

Figyelt kérdés

Mindenki fél Drakulától.

Drakula csak tőlem fél.

Én vagyok Drakula.


∀xF(x,a)

∀x(F(a,x) ⊃ x = b)

a = b


Anna magasabb mint Bea.

Bea magasabb mint Csilla.

Ezért Anna magasabb mint Csilla.


M(a,b)

M(b,c)

M(a,c)


ezt a példát pedig meg tudtam oldani


Minden nagymamának nagy orra van.

Néhány farkas nem nagymama.

Néhány farkasnak nincs nagy orra.


∀x(N(x) ⊃ O(x))

∃x(F(x)∧¬N(x))

∃x(F(x)∧¬O(x))


Nem igazán vagyok jó logikából.. A függvények neve alapján neveztem el a három kört, és egy paraméterük volt. Meg lehet mondani egyáltalán Venn-diagrammal ezekre a kérdésekre a választ? Ha nem, akkor hogyan lehetne egyszerűen, vagy hol tudok ezeknek esetleg utánanézni? amit találtam azok szillogizmusokról szólnak és egyetlen ilyen példát sem mondtak sosem. Sejtem, hogy ezek már nem azok. Jó lenne ha valaki tudna esetleg segíteni rendezni ezt a fejemben.


Köszi előre is a választ!



2019. dec. 27. 00:33
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Én most vizsgáztam logika tárgyból, nálunk ezeket a következményes feladatokat ún. indirekt bizonyítással kellett megoldani ami nem vészes, és "logikus" 😋.

Ebben a pdfben nézz szét, van erre a tipusra is konkrét példa levezetéssel [link]

2019. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2019. dec. 30. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!