Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy kis kémiás útmutatásra...

Egy kis kémiás útmutatásra lenne szükségem. Miért térnek el a számok?

Figyelt kérdés

Emelt érettségire készülök, de egy olyan problémám lenne, hogy az eredményeim folyamatosan eltérnek a megoldókulcsétól. Teljesen más logikával vezetem le a megoldásokat, itt ott néhol még vannak is azonosságot, de a végeredmény sajnos mindig "rossz". Annyira hasonlóak az eredmények... Pl 17,8-nak kellene lennie nekem még 19,1.


Valakinek van valami ötlete?

Amúgy pl a kritsályosításnál én keverési egyenlettel számolok a könyv meg mindenféle hablatyos levezetéssel...



2020. jan. 2. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést így ilyen formában nem lehet megválaszolni, mert millió oka lehet az ilyesminek. Apró elszámolások, kerekítések, sőt akár elvi hibák is. Ezt úgy tudod felderíteni szerintem legkönnyebben, ha átnézed a megoldott feladataidat a tanároddal, és megnézitek hol vannak a hibáid, illetve milyen típushibákat vétesz. Az is lehet hogy több hiba együttállása okozza az eltéréseket, szóval minél több példát át tudtok nézni, annál pontosabb képet fogsz kapni az okokról, de így látatlanban ennél többet nem fogunk tudni segíteni szerintem.
2020. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D
2020. jan. 3. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!