Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Üdv! Az élőlények többségnél...

Üdv! Az élőlények többségnél miért alakult ki a bilaterális szimmetria?

Figyelt kérdés

Kerestem a neten a választ, de nem találtam semmi érdemlegeset.

Előre köszönöm a válaszokat, további szép napot!



#szimmetria #bilaterális szimmetria
2020. jan. 15. 22:01
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:

Vezess autót, sőt Forma1-ezz jobb oldalon lapos kerekekkel, vagy repülj a bal oldalon fél méterrel rövidebb szárnyú Boeing 747 essel, kerülgessél oroszlánokat jobb oldalon 1 vagy 2, 5 cm-rel rövidebb lábbal!

Érthető? Egyéb kérdés?

2020. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
"lábbal, csíkos pizsamában!"
2020. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem azt kérdezi, hogy miért nem sugaras a szimmetria, mint néhány élőlénynél.

És szerintem azért, mert így jobban differenciálódhattak a szerveink.

2020. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:

#3: Áá! Valóban.

Fel-le szimmetria meg a gravitáció miatt nem is igen lehetséges fizikailag sem. Kivéve talán a tengeri sünt és az igen pici élőlényeket.

Az érzékszervek és a tápcsatornanyílások miatt van egy preferenciairány, emiatt is kétoldali a szimmetria, azaz jobb-bal, és nem pedig (jobb-bal és előre-hátra) stb.

A tengeri csillag sugaras szimmetriája is megfelel a jobb-balnak (részhalmaza), ott sincs előre-hátra szimmetria.

2020. jan. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!