2020. jan. 16. 09:36
2/2 anonim válasza:
3/x=3*x^-1 hatványalakba átírva.
Ezután használni egyrészt a konstanssal szorzott függvény deriválására való szabályt: (c*f(x))'=c*f(x)' itt: c=3 és f(x)=x^-1.
Másrészt f(x)' kiszámolásához a hatványfüggvény deriválására való szabályt: (x^k)'=k*x^(k-1) jelen esetben: k=-1 és k-1=-2
A kettőt összerakva: 3*(-1*x^-2)=-3*x^-2=-3/x^2