Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a negoldása a következő...

Mi a negoldása a következő fügvénnyel kapcsolatos feladatnak?

Figyelt kérdés

Ábrázolja az alábbi pontokat, majd adja meg az első fokú lineáris fügvény meredekségét, és y tengellyel való metszéspontját!

P(1;-1) Q(4;-2)

Ábrázolni tudom, a meredekséget is, de az a metszéspontot nem tudom hogyan adjam meg.



2020. jan. 21. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az y-tengelyen elhelyezkedő pontok mind (0;y) alakúak. Annyi a dolgod, hogy x helyére 0-t írsz, és megoldod az egyenletet 0-ra.


Másik megoldás, hogy a lineáris kifejezést y=m*x+b alakra rendezed, ekkor a metszéspont y=b-nél lesz.

2020. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Thát ebben az esetben ahol azt tudom hogy a meredekség az 1/3 hogy oldom meg pontosan?
2020. jan. 21. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy x helyére beírod a 0-t. Mindegy, hogy mekkora a mererdekség.
2020. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Angelo84 ***** válasza:

Vigyázz. A meredekség -1/3.


Az első válaszoló által leírt egyenes egyenletébe, y=m*x+b, beírod az egyik pont x és y koordinátáját x és y helyére, és a meredekséget m helyére, ekkor egy sima egyismeretlenes elsőfokú egyenletet kapsz, amiben b az ismeretlen, és megoldod.

2020. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!