Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt kiszámolni?...

Hogyan kell ezt kiszámolni? Valaki vezesse le nekem kérlek mert abszolút nem értem.

Figyelt kérdés
Egy háromszög két oldala 10 és 8 cm hosszúságú. A hosszabbik megadott oldallal szemközti szög 84°-os. Határozzuk meg a háromszög ismeretlen szögeit és oldalát!

2020. jan. 21. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Írd fel a koszinusztételt: [link]


a = 8

c = 10

gamma = 84 fok


Másodfokú egyenletet kapsz b-re. Oldd meg!


Írd föl a koszinusztételt a oldalra. Innen kapod az alfa szöget.

2020. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én felbontanám két derékszögű háromszögre.

Tehát a 8 centis oldal lenne az egyik háromszög átfogója.

Sin 84 fok = szöggel szemközti befogó/ 8. Ezzel megkapod a háromszög magasságát. Ezzel, meg a 10 centis oldallal ki tudod számolni a másik alapon lévő szöget. Két szögből meg adódik a harmadik.

A harmadik oldalt meg akár szögfüggvényekkel, akár pitagorasszal ki tudod számolni, a két derékszögű háromszögben külön-külön a két részt, aztán összeadod.

2020. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kicsivel egyszerűbb a helyzet, hogyha a szinusztételt használjuk előbb; legyen a 8 cm-es oldallal szemközti szög nagysága Ł, ekkor


sin(Ł) / sin(84°) = 8/10, erre

sin(Ł) =~ 0,7956, ennek két megoldása van:

Ł1=~52,71° és Ł2=180°-52,71°=127,29°, utóbbi viszont nem jöhet számításba, mivel a háromszög belső szögeinek összege 180°, viszont a két szög összege már alapból 200° felett van. Tehát Ł=52,71°.


A harmadik szög nagysága ß=180°-84°-52,71°=43,29°. Így már minden adott ahhoz, hogy felírd a koszinusztételt a harmadik oldalra.

2020. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!