Ezt valaki el tudna érthetően magyarázni?


A levezetesben tényleg nulla lesz a kifejezések összege, de azon kívül a bizonyítandó feladat még ott marad a szorzat elvégzése után.


Link a feladatról: [link]


2020. jan. 26. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A felírt alakot elképzeled így A=B*C. Igen ám a B is és C is háromtagú kifejezés; az eredmény így egy kilenctagú együttes lesz. Legyen az A1+A2+A3+...+A9. Ebből hatról belátják, hogy A1+A2+A3+...+A6=0. A maradék éppen A7+A8+A9=A. Egy szorzat akkor zérus,

ha az egyik tényezője zérus. Na most, érted már?

2020. jan. 26. 22:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ezen nincsen mit túl sokat magyarázni. Attól hogy a nevezőt négyzetre emeljük, az egy adott egyenlőségben szereplő törtek egymáshoz való viszonya nem fog megváltozni, következésképp összegük ugyanannyi lesz.
2020. jan. 26. 22:41
 3/4 A kérdező kommentje:

A1+.....A6=0

De a maradék A7+A8+A9=A nem biztos hogy nulla.

Mert ha pl A1=0 akkor lehet A=0 vagy amivel szorozva van A1 (azaz amit az 1 tartalmaz) az 0.

Szóval A7....+A9=A nem biztos hogy nulla.

2020. jan. 26. 23:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, megértettem rájöttem a megoldásra. Köszönök.
2020. jan. 26. 23:57