Hogyan oldhatjuk meg ezeket a feladatokat?


Egy mozifilmet 4 kategóriában jelöltek Oscar díjra.Hányféleklppen alakulhat a film díjazása a kiosztó gálán.


Egy 16 fős tanulócsoport 1 hiányzóval írt fizika dolgozatot az osztályátlag 2,4 lett. Viszont amikor az egy hianyzo tanulo visszajott 1 tizeddel javult az osztalyatlag hanyas lett a dolgozata.


Egyszerűsítsük a következő törtet 6a-15/4a^2-5



2020. febr. 1. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2)

15 * 2,4 + x = 16 * 2,5

36 + x = 40

x = 4

2020. febr. 1. 12:41
 2/3 anonim ***** válasza:

1)

Minden kategóriában kétféle eredmény lehet, így 2^4=16-félképpen alakulhat a film díjazása.


3)

Ez a tört nem egyszerűsíthető, mert a számlálónak és a nevezőnek nincs közös tényezője.

2020. febr. 1. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a 3) (6a-15)/(4a^2-25). akkor az egyszerűsítés:


3(2a-5)/((2a-5)(2a+5))=3/(2a+5)

2020. febr. 1. 14:42