Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell egy ilyen példát...

Hogy kell egy ilyen példát kiszámolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hiányoztam 2 hetet suliból, és nem tudom hogy kell kiszámolni az alábbi példát. Nem a megoldásra vagyok kíváncsi, hanem hogy hogy kell. A példa: ha egy vonat indul Pozsonyból Pestre 80km/h-vel (8:00-kor), és egy vonat Pestről pozsonyba (8:00-kor) 90km/h-vel, az út 324km, hol találkozik a két vonat? (Ez nem igaz, csak most találtam ki, lehet nem ennyi a távolság/sebesség)

2020. febr. 3. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

1. vonat 80 km/h sebességgel x km-t tesz meg x/80 óra alatt


2. vonat 9o km/h sebességgel (324-x) km-t tesz meg (324-x)/90 óra alatt.


A két idő egyenlő, hiszen egyszerre indulnak és a találkozásig együtt mennek. így az egyenlet:


x/80 = (324-X)/90


x = 152,5


Pozsonytól 152,5 km-re találkoznak.

2020. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Egyszerre indultak, szemben haladnak, azaz akkor találkoznak, amikor együtt összesen megtették a teljes távot, azaz

(80 km/h * t) + (90 km/h *t) = 324 km -> t[h] = ?

A találkozási pont Pozsonytól: 80km/h*t.

2020. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kazán-Ganalyos- Bormérő - féle egyesített teleportációs formula.
2020. febr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!