Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1km délre 1km keletre és 1km...

1km délre 1km keletre és 1km északra, és viszajutok a kezdőpontra?

Figyelt kérdés

Ezt a példát kellene kiszámolnom levezetéssel együtt a végén a hosszúsági és a szélességi koordinátákat megadva a pontról, de az órai anyagból egyszserűen nem jutok semmire. Nekem az is elég ha tudtok egy épkézláb jegyzetet küldeni, vagy valami.

Előre is köszi!


2020. febr. 8. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Szent atya úr isten..... killme
2020. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez csak akkor, ha házad mind a négy, egymással derékszöget bezáró falának ablaki kivétel nélkül délre néznek!

Ez pedig csak akkor lehet, ha házad pontosan az Északi sarkon áll.

.

Mit akarsz kiszámolni az egyenlő oldalú háromszög esetén?

2020. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az tuti hogy az a pont a déli sark közelében lesz, mert ha a részeit nézzük akkor csak ott tudsz úgy megtenni egy keleti irányba tartó egyenes utat hogy kör legyen majd a kör aminek a kerülete 1 km, tehát a kezdő és a végpontja ugyan az, és abba a pontba mész a kezdésnek elöbb északról dél felé majd a végén délról észak felé.

Na most nekem ennek a kiszámítása kéne meg a kezdőpont kordinátái...

Tudom nem egyszerű, én is elakadtam vele, ezért is kértem segítséget tőletek.

2020. febr. 8. 22:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Én itt javaslom megtenni az utat:

[link]


(Ha valakinek tudomása van síkabb területről, jelezze!)

2020. febr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hidd el dubitus válaszát!
2020. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, jó az a válasz csak most néztem és meg van szabva a feladatban hogy a déli féltekén kell... -_-

Azért köszönöm a válaszokat.

2020. febr. 9. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
AZ északi sarkponton vagy. Nem a délin! vagy elírtál valamit.
2020. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#Az Északi sarkon kívül sehol másutt nem jutsz vissza az adott feltételekkel az indulási pontra!

.

Mit akarsz kisámolni ezekkel a feltételekkel?

Rajzolj! 1km délre 1km keletre és 1km északra -és kapsz egy U alakot, aminek mása nincs, mint 3 kilométer hossza.

Nem zárt terület.

2020. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Lerajzoltam:

[link]

A lényeg hogy a déli féltekén kellene ezt a koordinátát kiszámolnom és megadnom.

Tehát a zöld pontból kiindulva haladok délre 1km-et, majd utána kelet felé 1km-et, így egy kört írok le a déli sarkpont körül, aztán ahol kezdtem a kört onnan északra haladok 1km-et és visszajutok a kiindulási zöld koordinátára.

Na nekem ezt az egészet kellene kiszámolnom.

A lenti kör sugara már megvan azt nem is volt nehéz kiszámolni az: 159,15494m a középpontja meg a két sarokpontot összekötő vonalon van.

De azt még mindig nem tudom hogy ez után mi jön...

Köszönöm a fáradozásaitokat eddig is, és az északi sark tényleg egy jó megoldás, de nekünk a déli féltekén kell ennek a pontnak a koordinátája, pont ez benne a nehéz.

2020. febr. 9. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!