A 4^ (x) + 4^ (x) az = 4^ (x)?

2020. febr. 15. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

4^x+4^x=2*4^x

Ez nem 4^x.

2020. febr. 15. 10:30
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. febr. 15. 10:33
 3/13 A kérdező kommentje:

De most akkor nem értem..

3*4^(x)+4^(x+1) = 896

És ebből lesz:

7⋅4^(x) = 896

Mivel azonosság alapján felírható :

4^(x+1) = 4^(x) * 4

3*4 az 7. ez eddig oké.

De akkor marad az egyenlet bal oldalán két 4^(x) ..... hova tünik az egyik?

2020. febr. 15. 10:46
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

A 7*4^x=896 - ig jó. Onnan nem íértem, hogy mit írsz.


A helyes folytatás:

4^x=128

2^(2x)=2^7

2x=7

x=7/2

2020. febr. 15. 10:55
 5/13 A kérdező kommentje:

[link]

Remelem igy jol lathato.. ott eltunik a 4 az xediken tag

2020. febr. 15. 11:10
 6/13 anonim ***** válasza:

3*4^x+4^x*4^1=896

3*4^x+4*4^x=896

Kiemelsz 4^x-t.

4^x(3+4)=896

7*4^x=896

...

2020. febr. 15. 11:15
 7/13 A kérdező kommentje:
Miert kell kiemelni.... :/
2020. febr. 15. 11:16
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem akarsz kiemelni, akkor helyettesíts!

y=4^x

Ezzel

3y+4y=896

7y=896

y=128

4^x=128

...

2020. febr. 15. 11:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom
2020. febr. 15. 11:33
 10/13 anonim ***** válasza:
De akár megteheted azt is, hogy definíció szerint felírod a szorztokat; 3*4^x a szorzás definíciója szerint 4^x+4^x+4^x, 4*4^x ugyanez, csak 4 darab 4^x-nel. Ezeket összeadod, így azt látod, hogy összesen 7 darab 4^x kerül összeadásra, ez pedig a szorzás definíciója szerint 7*4^x.
2020. febr. 15. 11:40
1 2