Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kéne egy Toldi első ének E/1...

Kéne egy Toldi első ének E/1 es elbeszélés Írna valaki?

Figyelt kérdés

2020. febr. 17. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Elhitted. Ez a kategória nem arra van, hogy a hozzád hasonló lusta disznók helyett megírjuk a házit. Ha van kérdésed, tedd fel, és segítünk. De a feladatot helyetted megcsinálni nem fogjuk.
2020. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
SOS Nagyon kéne
2020. febr. 17. 16:26
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Édesanyámnak két fia van: György és én. György Budán a királyi udvarban nevelkedett, most is ott él fényben és kényelemben, mint Lajos király kedves embere. Én, a kisebbik fiú, édesanyámmal élek Nagyfaluban és mezei munkát végzek. Egykori apám példája nyomán én is vitézi életről álmodozok.

A béresekkel épp kinn vagyok a mezőn, amikor Laczfi Endre nádor arra vonul csapatával. Bánatosan, vágyakozva nézem a fényes sereget. Laczfi hetykén, parasztnak szólítva tudakolja tőlem a Budára vezető utat. Szégyen és harag támad bennem, mert parasztnak néznek, és eszembe jut gőgös bátyjám is, aki sorsomnak okozója. Egy mozdulattal leveszem vállamról a hatalmas vendégoldalt, és könnyű botként mutatom vele az utat. Laczfi és hada elámul óriási erőmön, sajnálkoznak rajtam, amiért parasztnak születtem, pedig közöttük volna a helyem. A sereg elvonultával hazaindultam, szívemben szégyen és harag lakozott.

2020. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Szép kérés!
2020. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt az első ének. Ez nem hosszú; ezt igazán elolvashattad volna

[link]

És akkor már meg is tudod, hogy miről szól, és le tudtad volna írni; és akkor nem felteszel egy kérdést, és várakozol, hogy hátha majd valaki megszán. :)

Azért az internet nem így működik, hogy megírják helyetted a házit. :) Amikor nekünk volt ez a feladat, mi is megírtuk a saját házinkat, ezt meg te kaptad feladatba, tehát ez a te feladatod, ez a te dolgod, ezt ilyenkor neked kell elvégezni. :) Most tegyük fel, senki nem írta volna meg neked, akkor egész nap itt várakoztál volna, és nem írtál volna semmit? :) Az internetet nem így kell használni, az támaszokat, segítséget nyújt ahhoz, hogy pl te a te kis fogalmazási készségeidet fejlesszed. :) Szóval a házifeladat az nem kifejezetten dísznek van. :) Pl ha beadod, és tanár kijavítja, megláthatod, hogy mondjuk a helyesírás terén még mire kell jobban figyelned. :) Vagy pl mondjuk jól jöhet egy fogalmazási készség , hogyha például csak úgy viccből, vagynem:) szeretnél egy motivációs levelet készíteni. :) Ez egy általános iskolai feladat, nehogy már ez meghaladja a képességeidet. :) Ügyesebb vagy te annál. :) Látom amúgy, valaki megszánt, és írt neked egyet, szerintem az tényleg az első énekből készült, bár most nem olvastam át. De legközelebb csináld egyedül; határozd el magadnak, hogy ügyes leszel; és meg tudod csinálni. :) Bízz magadban, higgy magadban, ne legyen benned ilyen "tanult tehetetlenség",hogy "én ezt nem tudom"; de igenis tudod, a tanár is azért adta fel, mert egy ilyen szintű feladatot egy annyi idős embernek meg kell tudnia oldani. Vagy legalább azért próbálkozhattál volna vele. :) Én egyébként nem emlékszem, mennyire szerettem a Toldit, de egyébként szal próbáld meg úgy, hogy állj hozzá kíváncsian. :) Most így ránéztem 1-2 sorra, szerintem klassz az!! :)

2020. febr. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!