Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia házi? Melyikben volt...

Kémia házi? Melyikben volt mennyi?

Figyelt kérdés

A feladat: van 2 kémcső, egyikbe: 10köbcenti formaldehid, 0,1mól/köbdeci

másikba: 10köbcenti acetaldehid 0,1mól/köbdeci

ezüsttükör próba után az egyikben 2x annyi ezüst vált le, mint a másikban, melyikben volt mennyi.



2020. febr. 19. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

elég kusza feladat

ennek kémiai háttere hogy az acetaldehid egyszer reagál az ezüsttükör próbánál, mert belőle ecetsav képződik, ami nem reagál tovább:

CH3-CHO --> CH3-COOH

Azonban a formaldehid 2X reagál, mert az első körben belőle képződő hangyasav még mindig tartalmaz -CHO aldehid csoportot és végeredményben szénsavvá alakul:

HCHO --> HCOOH --> H2CO3

Mivel a formaldihed oldatból 2x annyi válik le, így a két kémcső azonos mennyiséget tartalmazott.

Megjegyzés: mi ebben a kérdés mert a feladat eleve közli a z azonos mennyiséget megadva a térfogatot és a koncentrációt? Szerintem csak ÉN vagyok ennyire hülye hogy válaszolok egy ilyen badarsággaggal teli értelmetlen kérdésre, legszívesebben jól bepancsolnék a rohadt tanár genyódnak meg meg is verném utána a szutyok kérdéséért.

2020. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. febr. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!