Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia feladatban lenne kérdésem?

Kémia feladatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

Egy kis segítséget szeretnék kérni, többször is végigfutottam rajta, de rossz végeredmény jött ki, a feladat szövege:

100 cm3-es reaktorban katalitikus HCOOH-bontást végzünk 100°C-on, az oldattérfogat 20 cm3 a bemért hangyasav mennyisége pedig 4,6 g.

a.) Számítsuk ki mennyi a képződő gázok parciális nyomása ha azokat tökéletes gáznak tekintjük és a HCOOH teljes mennyisége elbomlik!



2020. febr. 20. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen oldat? Úgy érted, van 20 cm3 hangyasav-oldatunk, amiből 4,6 gramm a hangyasav? Vagy 4,6 g hangyasavat adunk egy már meglévő valamilyen oldathoz? Vagy mi az a 20 cm3? Kicsit értelmetlen a feladat szövege, ha pontosítasz szívesen segítek. Az se lenne rossz, ha megadnád, minek kell kijönnie, hogy ellenőrizhessem magamat válaszírás előtt.
2020. febr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a feladat pontos szövege:( ezért is kértem segítséget, én úghy oldottam meg, hogy semmit sem kezdtem a 20cm^3-al. Aztán arra is gondoltam, hogy a vízgőz nyomása is számítana, csak akkor kéne egy oldatsűrűség, hogy kiszámoljuk az összetételét...
2020. febr. 21. 06:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy #1 írja elég kusza a feladat szövege, amit én első körben ehhez hozzá tudok tenni elméletben hogy a hangyasav 1. termikus bomlása és 2. katalitikus bomlása (pl. vízelvonó szerrel - cc.H2SO4) másképp alakul:

1. HCOOH --> CO2 + H2

2. HCOOH --> CO + H2O

Ez a feladat elméleti háttere, de hogy hangyasav oldatról van-e szó az nekem sem egyértelmű.

2020. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!