Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ez a matekfeladat egy 1984-es...

Lázár Gergely kérdése:

Ez a matekfeladat egy 1984-es amerikai matekverseny feladata, de 2019-ben újra előjött Svédországban,14 éveseknek. Meg tudod oldani? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy teljesen általános ABC háromszögünk, amelyben tetszőleges helyen felvettünk egy P pontot. Húzzunk egyeneseket a P ponton át úgy, hogy azok párhuzamosak legyenek az oldalakkal. Három kisebb háromszöget is kaptunk, melyek területei 4, 9 és 49 egység. Mekkora az ABC háromszög területe?


Az amerikai matekversenyen 15 feladatot kell megoldani, három óra áll rendelkezésre. Számológép NEM használható. Vigyázat! A feladat megoldása csak 0 és 999 közé eső egész szám lehet!



2020. márc. 7. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Most lehet hatalmas baromságot mondok, mert nem vagyok jó matekból, csak kíváncsiságból kattintottam rá. De nem 62 egység?

Hiszen a keletkezett 3db háromszög, ha a nagy háromszög belsejében van amit teljesen kitölt, csak három részre van tagolva, akkor a 3db kissebb háromszög területének összege a nagy háromszög területe.

De lehet én értek félre valamit.

2020. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
A megoldást én sem tudom megmondani, mert laikus vagyok, de amit az #1-es válaszadó ír, az szerintem nem jó megoldás. Ugyanis a feladvány szerint 3 kisebb háromszöget IS kapunk, és valóban, ha felrajzolod, akkor marad egy kisebb paralelogramma területe, amelyet a 3 kisebb háromszög nem foglal magába. No annak a területe hiányzik az ABC háromszög területéből.
2020. márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Hasonlóságot alkalmazva nekem 144 lett az ABC háromszög területe.
2020. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

144, ahogy az előző is írja.


A "kimaradt" paralelogrammák területének a négyzete meg fog egyezni a mellette lévő 2 kis háromszög területeinek a szorzatainak a négyszeresével.

2020. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsó válaszolónak van igaza.

Ha

T - az ABC háromszög területe

T1, T2, T3 - a három ismert részterület

akkor a zárt megoldás:

T = (√T1 + √T2 + √T3)²

2020. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
2020. márc. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%, ha megoldod a feladatot, de akkor is, ha nem.
2020. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Tarcsay Tamás!

A 75%-os vagyok.

Bocs, de nem értem a válaszodat. Elmondanád, mire gondolsz?

2020. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A #2 nem oldotta meg a feladatot. A #5 is megoldotta, én is adtam agy megoldást, és mindhárman 75%-os értékelést kaptunk.
2020. márc. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vajon ez is 75%-os?


[link]


DeeDee

*******

2020. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!