3*|4-1| ilyen esetben is a szorzást végezzük el előbb?


2020. márc. 12. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

nem, mert az abszolútérték jel az pótolja a zárójelet.


3*|4-1| = 3*(|4-1|) = 9

2020. márc. 12. 13:52
 2/4 anonim válasza:
47%

A zárójelben lévő számolást végezzük el elösször.

3•(4-1)=9

2020. márc. 12. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:

3*|4-1|


Tegyél le tollat ceruzát és figyelj rám!

Nos az abszolút érték a műveleti sorrendben zárójellel egyenrangú. Tehát: 1. |4-1| elvegzese.

|4-1| = 4+1 (nullától való távolság)

3*4+1= 3*5 = 15

2020. ápr. 11. 02:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha szerinted ez 15 akkor inkabb maradj csondben.
2020. ápr. 11. 11:01