Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyire igaz az állításom?...

2105as kérdése:

Mennyire igaz az állításom? (matek prímszám-e, programozáshoz)

Figyelt kérdés

Programozáshoz kell, de mivel matek elmélet (sztem) így ide írom :)


Olyan program, hogy a felhasználó megad egy számot (pozitív egészet) és annyi db prímet ír ki a program.

n értéke az a pozitív egész szám, amelyet a felhasználó megad.

n-et elkezdem osztogatni az osztókkal.

1<=osztók<=9

ha n<=9, akkor n/1; n/2;...;n/9 a maradék kettő esetben lesz nulla vagyis a prímszámoknál, osztó<=n.

pl.:ha n = 4, akkor négy osztás végez.(/1; /2; /3; /4)

ha a maradék 2-nél többször 0, akkor a szám nem prím.


ha n<9,kettő vagy többjegyű a szám, és 9-ig osztom, tehát az osztó értéke max:9, így 9db osztást végzek el, és egy estben mikor 1-el osztok lesz a maradék 0, többinél a maradék > 0

pl: 59/1; 59/2;..;59/9

mikor 1-el osztok maradék 0 a többinél a maradék >0;

ilyen esetekben mindig prímszám ?

mivel ha veszünk egy min. kétjegyű nem prímszámot, ami páros akkor /2 ott is a maradék 0, ha pedig páratlan, akkor többi osztóra (3;4;5;6;7;8;9) valamelyiknél úgy is akad 0 maradék nem ?


2020. márc. 14. 21:54
 1/6 A kérdező kommentje:

Néztem videót, de ott a számig, vagy is n-ig osztogatta.

de ha n>9, pl.: n = 199(prím), akkor 1-től, fölösleges osztogatni 199-szer, hogy megtaláljam 2db esetet, mikor a maradék nulla. ezért gondoltam, program futást gyorsítani, hogy fölös műveletet ne végezzen.

2020. márc. 14. 21:58
 2/6 anonim ***** válasza:
17*17 melyik 10-nel kisebb szammal oszthato?
2020. márc. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az osztogatásos módszerhez ragaszkodsz, akkor gyök(n)-ig kell elvégezni az osztásokat ahhoz, hogy biztosan megállapítható legyen egy szám prímszám volta.
2020. márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet gyorsítani valamennyit, mert ha belegondolsz hülyeség 199-et 199-ig elosztani minden számmal. Önmagával kell és a felével, illetve attól kisebb számokkal, mert önmagában van meg egyszer, aztán a fele van meg meg benne kétszer maradék nélkül ha páros. Szerintem ezt a lassítás dolgot a másik oldalról közelítsd meg.
2020. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, gyök n-ig is elég, mert az is működni fog, mert vagy négyzetszám vagy osztható a gyökéig egy másik számmal. De minden számmal elosztani mindenképpen hülyeség.
2020. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

második válaszolónak

"Ha az osztogatásos módszerhez ragaszkodsz"

van más módszer is ?

2020. márc. 14. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!