Honexya kérdése:

Erre mi a szabály?

Figyelt kérdés
[link]

2020. márc. 17. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Töltsd le a MOZAWEB-ről a Színes matematika tankönyvcsalád megfelelő kötetét, és kezd böngészni a kidolgozott feladatokat. Azok alapján boldogióulni fogsz.

Lehet, hogy a jelenleginél alacsonyabb oszályok könyveire is szükséged lesz...

2020. márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem értelmes a kérdésed.
2020. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért? :) Megkérdeztem, hogy mi a szabály erre a feladatra, hogy meg tudjam oldani.
2020. márc. 17. 22:13
 4/8 anonim ***** válasza:
A linken sok feladat van. Nem egy.
2020. márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Öm, tudom? Attól még válaszolhatok, nem?
2020. márc. 18. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértetted a matematikát, ha úgy érzed, minden feladatra van egy szabály, amit ki kell keresni valahonnan, és ráhúzni a feladatra. A matematika lényege a gondolkodás.


Ezek egyenletek, amiket meg kell oldani. A szükséges "szabályokat" az alsó tagozatban kezdték tanítani, több is van belőlük, amit feladatonként alkalmazni kell.

Valószínűleg egyikünk sem fog neked visszanyúlni az alapokhoz, és elmagyarázni egy válaszban több tanév anyagát. Ha van konkrét kérdésed, tedd fel. Addig azt tudom tanácsolni, amit az első válaszoló.

2020. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tatyesz ***** válasza:

1/a, c

zárójelfelbontás, összevonás, mérlegelv


1/b, d, e

közös nevezőre hozás, közös nevezővel szorzás, összevonás, mérlegelv


2/a

másodfokú egyenlet megoldóképletébe helyettesítés


2/b

közös nevezőre hozás, közös nevezővel szorzás, összevonás, 0-ra rendezés, másodfokú egyenlet megoldóképletébe helyettesítés


2/c

zárójelfelbontás, összevonás, 0-ra rendezés, másodfokú egyenlet megoldóképletébe helyettesítés


2/d

valószínűleg el van írva, a második x-ről lemaradt egy 2-es kitevő. Ebben az esetben új ismeretlen bevezetése: y=x², majd másodfokú megoldóképlet.


2/e

négyzetre emelés, 0-ra rendezés, másodfokú egyenlet megoldóképletébe helyettesítés


3

hatványozási és logaritmus azonosságok alkalmazása


4

esetszétválasztás: az abszolút értéken belül pozitív vagy negatív érték van-e.

2020. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 18. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!