Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Lipid kettősréteg kérdések...

Lipid kettősréteg kérdések (kémia)?

Figyelt kérdés

1. Ha a sejthártyán kívül az egységmembrán külső határán a hidrofil (poláros) feji rész van kívül, akkor miért tud átdiffundálni az oxigén és a szén-dioxid is?


2. Egyáltalán melyik molekulák/ionok/elemek tudnak átdiffundálni a sejtmembránon?


3. Mi a fehérjék képlete?


4. Lipideknek a sztearátoknak azt a részét nevezzük, amik a glicerin és az ahhoz kapcsolódó zsírsavoldalláncokat alkotják?


5. A részlegesen benyomuló perifériás fehérjék pontosan hol tartózkodnak a sejtmembránban amikor jelátviteli mechanizmusokban segítkeznek?


6. Mik azok a glikolipidek és membránfehérjék, amik a sejtmembrán lipid kettősrétegének asszimetriáját adják?


7. A zsírsav oldallàncok hogyan lehetnek telítettek és telítetlenek?


8. Hogyan működik a laterális diffúzió és hogyan lehet a lipidmembránt folyékonnyá tenni?


9. Mik a sejtmembrán és a sejtorganellumok membránjának funkcionalitásbeli különbségei?


Köszi



2020. márc. 19. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Most komolyan egy az egyben idemásoltad a házid? Üsd be google-be, talán akkor ragad is rád vmi
2020. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nem a házim, hanem nem értek egy anyagot és ahhoz kapcsolódóan tettem fel kérdéseket, hátha valaki jobban el tudja magyarázni itt nekem.

Ha nem tetszik, ne írj ide! ;)

2020. márc. 20. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Aha, pont azt nem érted, hogy mik a fehérjék képletei? Én is pont ezen gondolkozom minden nap. Egész nap otthon vagy, üsd be a google-be és megtudod
2020. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezeket nem érzem furcsa módon, amiket kiírtam, de látom az olvasás is nehézkesen megy nálad...

Mégegyszer mondom, ha nem tetszik ne írj ide fölösleges arrogáns megjegyzéseket. Majd vàlaszol az, aki tud.

Ezzel a rátarti viselkedéssel meg csak azt érted el, hogy lepontozzalak és jelentselek ! :))

2020. márc. 20. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!