Hány aranyatom kerül 5 Ft-ba, ha a színarany grammja kb.8800 Ft?


tudnátok segíteni ebben a feladatban?

előre is köszönöm!



2020. márc. 19. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Szimpla egyenes arányosság; a 8800-at 8800:5=1760-nal kell elosztanunk, hogy 5-öt kapjunk, így a 8800 forinthoz tartozó 1 grammot is osztanunk kell 1760-nal, így 1/1760 gramm arany kerül 5 forintba.
2020. márc. 19. 23:07
 2/3 anonim ***** válasza:

1es!

Nem ez volt a kérdés.


T. Kerdező!

Nézd meg hány gramm 1 mol arany, és abban hány darab atom van.

Menni fog?

2020. márc. 19. 23:50
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hány aranyatom kerül 5 Ft-ba, ha a színarany grammja kb.8800 Ft?"


M(Au) = 197g/mol

1 mol = 6*10E23 db atom


5Ft / 8800Ft/g = 0,000568g (ennyi gramm Au 5 Ft.)

0,000568g / 197g/mol = 2,88E-6 mol

2,88E-6 * 6E23 = 1,73E18 darab (azaz 1,73 * 10 a 18-adikon).

2020. máj. 13. 17:48