Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » József Attila ésRadnóti...

József Attila ésRadnóti Miklósról kell életrajzot írni, A többi lent?

Figyelt kérdés

Az életrajzi résszel meglennék viszont egy pár dolgot nem találtam:- József Attila: Tiszta szívvel, Dunánál, valamint Radnóti Miklós: Nem tudhatom, Erőltetett

menet című verseinek elemzése.

A versek kapcsán az alábbi kérdésekre válaszolj:

- Ki a megszólított a versben?

- Ki a lírai én a versben?

- Mikor íródott a vers? A költő életének mely szakaszában, s mi történhetett ekkor?

Ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném, válaszaitokat pedig előre is köszönöm?



2020. márc. 19. 19:45
 1/1 October15 ***** válasza:

Mázlid van mert kb nincs olyan életrajz Radnótiról és József Attiláról amiben legalább a Tiszta szívvel és az Eröltetett menet keletkezését nem írják le. Szóval nem tudom, hogy te milyen wikis szrt olvastál de ne tedd. :D


A kérdéseket nem érted? [Mármint, hogy mit takar a lírai én stb] vagy a verset, vagy szimplán nem találtál vmit amit kimásolhatsz? :D

2020. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!