Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mostantól abból fog állni a...

Mostantól abból fog állni a közoktatás, tanfolyamok topic, hogy gyerekek idegeneknek könyörögnek, hogy helyettük írják meg a házi feladatukat?

Figyelt kérdés
Mióta elrendelték az iskolák bezárását és az online oktatást a korona vírus járvány miatt, azóta csak úgy özönlenek ide a "írd meg az eszém", "írd meg a matek, fizika, kémia leckém" jellegű kérdések... Lusták a gyerekek használni a tankönyveiket, internetet és könnyebb másoktól várni a megoldást?

2020. márc. 19. 22:56
1 2
 1/14 anonymousreview60 ***** válasza:
32%
Igen. A sok kis pondró nem akar dolgozni, megtanulni tanulni. Aki amúgy sem tanulna, az most sem teszi. Amit nem értek, sokmjó tanuló miért kurvul most el.
2020. márc. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek mindig is ilyenek voltak, nem kell játszani a "mai fiatalok" dumát. Mindig meg akarta úszni az ember az unalmas kötelezettségeket, csak néhányan hajlamosak elfelejteni, milyen volt annak idején. nekik ez buli, és igyekeznek a lehető legjobban kihasználni a szünetet, játszani, mással foglalkozni. Nem kell megcsinálni nekik és kész. Ha meg egy okos diák úgy dönt, mindegyik háziért kér egy 500-ast, hát lehet, hogy szép köteget gyűjt a karanténidőszak végére :P Ilyen gyerek is tuti lesz. Mert vannak akik befektetnek a jövőjükbe és vannak, akik elbliccelik.


N36

2020. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez eddig is így volt ezen az oldalon, talán most egy kicsit több ilyen jellegű kérdés van. Szóval nem nagy a változás. Nem szabad megírni helyettük, csak tanácsokat adni, mert tényleg a könyvből sem hajlandóak kimásolni, mert akkor véletlen többet olvasnának el a kelleténél.

24n

2020. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen régebben is volt. Én nem tudom, hogy ezek a kérdések megszaporodtak-e.
2020. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyetértek...

Át pörgettem pár ilyen kérdést, vagy két tucat lett hétfő óta. Azért a legtöbbnél kilóg a lóláb, hogy itt nem a meg nem értésről van szó, hanem a csupán lustaságról.

Én megértem, hogy például egy matekot nehezebb otthon megérteni, főleg közvetlen kontakt nélkül. Biztos néhol döcög ez az online oktatás. Nekem jövő héten derül ki, milyen lesz, mivel egyetemista vagyok. Bár én eddig is az otthoni tanulásra kondicíonáltam magamat. De mondjuk a kötelező olvasmányokhoz, vélemény kifejtéshez adott témáról, 20 angol mondathoz, eszé íráshoz csak fenék kell, semmi más...

2020. márc. 19. 23:17
 6/14 anonymousreview60 ***** válasza:
84%
Ez sajnos így van #5, #6.
2020. márc. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Engem az zavar hogy a sok kis genyó még szemtelen is: tele helyesírási hibával, kérlek vagy köszönöm nélkül bevágja ide a szutyok kérdését, azt hiszi olyanok az itt válaszolók mint egy csap amit meg lehet nyitni amikor kell meg el is lehet zárni amikor nem kell.
2020. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Bár én nem vagyok diák, én egy egy feladattal tök jól szórakozom amiket kiírnak, mert kb olyan mint egy keresztrejtvény csak értelme van:D

Bár a megoldást nem írom le, mert ha nem elakadásban van probléma akkor hova segítsen az ember...


Én mindig arra törekedtem, hogy megoldjam a problémát, és ha nem ment kértem segítséget egy lépésig amint átgondoltam a dolgokat és úgy haladtam tovább. Nem az oktatási rendszer hibája ha egy gyerek egy tömegszázalékos egyenletet nem tud megoldani, ami egy egyismeretlenes egyenlet ami 7.-es anyag...

2020. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Be lehetne fejezni a fiatal generáxió szapulását. Már nagyon unalmas. Ne rajtuk vezessétek le a frisztrációtokat, semmit nem tehetnek a kialakult helyzetről.

Idegenek nem tudják normálisan megírni a házit/esszét, mert ahhoz tudni kéne, hogy eddig mit és hogyan tanultak, hogyan Kell a házi feladatot/esszét elkészíteni, mit vár a tanár, stb. Ezt csak az tudja, aki volt az órákon és odafigyelt.

A tanárok nem idióták. Egyből levágják, ha nem a gyerek készítette el a házit az órán leadottak alapján, hanem a netről random emberek által összetákolt valamit ad be.

2020. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#10 bioszos kérdésekben szoktam aktív lenni. Legutóbb is kitöröltették a válaszom, mert azt mondtam nyissa ki a tankönyvet. Azt állította a gyerek, hogy se a könyvben, sem az interneten nem találta a választ. Most ezt ki veszi be?Annyira alap kérdés volt. Nyilván benne van a tankönyvben, de lehet, hogy el kellett volna olvasnia 2-3 oldalt is, hogy megtalálja azt az 1-2 mondatot. A házi írás közben ragadt volna valami rá, ha elolvassa azt a 2-3 oldalt, de ő csak innen másolta volna ki a választ.

24 éves vagyok, nem rég volt az a gimi...

2020. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!