Guees modszerevel 1 tol 50 ig osszekell adni a szamokat nem ertwm valaki segitsen hogy kell ezt?

1-50ig

2020. márc. 20. 09:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha olyan számokat adsz össze, ahol a szomszédos számok különbsége állandó (pl. 1+2+3+...; vagy 5+8+11+14....) (nem tudom háynadikas vagy - ezt számtani sorozatnak hívják); akkor úgy is össze lehet adni őket, hogy

1. fogod az első és utolsó számot és összeadod

2. amit kaptál, megszorzod annyival, ahány számot adtál össze

3. ezt elosztod kettővel


Jelen esetben 1+2+3+...+49+50 = (50+1)*50/2=1275.


Ha érdekel, hogy ez miért működik.

1+2+3+...+48+49+50 = 1+50+2+49+3+48+.... és látható, hogy így csoportosítva kettesével az összeg 51, 51+51+...+51, ahol 50/2 db tag van.


Egyébként emlékem szerint ez Gauss-módszer.

2020. márc. 20. 09:53