Egy matek feladatban tudtok nekem segíteni?

A feladat: Egy 2 km magasan repülő helikopter repülésének irányában a földön egy fasor áll. A fasor eleje 32 fok, a fasor vege 30 fok depressziószög alatt látszik. Milyen hosszú a fasor?

2020. márc. 20. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is rajzold le! Ha összekötöd a talajon a fasor elejét, a helikoptert, és a helikopterből merőlegest bocsátasz a talajra, derékszögű háromszöget kapsz. Ennek szögei 90 fok, 90-32=58 fok, és 180-90-58=32 fok. A függőleges befogó (b oldal) 2000 méter. A másik (vízszintes) befogót (a oldal) szinusztétellel ki tudjuk számolni.

a / b = sin(58 fok) / sin(32 fok)

a / b = 1,600

a = 3200

Ha a fasor végét kötöd össze ugyanilyen módon, kapsz egy másik háromszöget, amelynek vízszintes oldalát ugyanígy ki tudod számolni. A kettő különbsége lesz a fasor hossza.

2020. márc. 20. 15:32