Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A magyar koronázási jelképek...

A magyar koronázási jelképek mit szimbolizálnak?

Figyelt kérdés
2020. márc. 20. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyisd ki a töri könyvet, benne van.
2020. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Má úgy érted, hogy a koronázási jelképek, és a koronázási jelvényekre gondolsz? Namármost a teljesség igénye nélkül, a koronázási papucs felvétele előtt lábat kellett mosni a leendő uralkodónak, ami a büdösség helytelenítését jelképezi, és bíbor-zöld kockás zoknit kellett húznia szegénynek, ami egyrészt kifejezi a skótokkal és walesiekkel való szimpátiánkat (lásd még: Arany János: A walesi bárdok) valamint a távoli jövőbe történő látást, amit a "zokni" szó jelképez.


[link]

2020. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" :D


Szerintem lusta lesz megnyitni a linket, főleg így, hogy tökéletesen elmondtál mindent!

2020. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, nem véletlen írtam ki a kérdést:DDD

Kerestem mindenhol, de nem találom, töri könyvem suliban maradt.

2020. márc. 20. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!