v(o)= 10 m/s kezdősebeséggel 10 m utat tettünk meg, amikorra a sebességünk 20 m/s lett.
Meg lehet határozni a gyorsulást?
2020. márc. 21. 15:10
1/2 anonim válasza:
Amennyiben a gyorsulás egyenletes, az átlagsebesség 15 m/s.
Mivel tudjuk, hogy 10 m a megtett út, tudjuk, mennyi ideig tartott a folyamat. 10 m / 15 m/s = 2/3 s
a = Δv / Δt = 10 m/s / 2/3 s = 15 m/s²
2/2 A kérdező kommentje:
"Amennyiben a gyorsulás egyenletes, az átlagsebesség 15 m/s."
Ezt elmagyaráznád, hogy miért van így?
2020. márc. 21. 15:32