Hogy kell megoldani ezt a matek feladatot?


Sajnos nem értem hogy tudnám kiszámolni a háromszög egyik befogóját. Valaki eltudja magyarázni ennek mi a menete?

A szinuszt és a coszinuszt értem de a feladatot azt nem.


Feladat:

Egy háromszög egyik befogója 12 cm, vele szemközti szöge 35°, milyen hosszú a másik befogó?


2020. márc. 21. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Befogó és átfogó csak derékszögű háromszögben értelmezhető fogalmak, tehát ha adott az egyik szög, akkor a másik 180-90-35=55° lesz.

Innen a szinusz-tételt alkalmazva már könnyedén megvan a megoldás, azt írtad, az már megy.

2020. márc. 21. 15:22
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Ha egyik és másik befogóról van szó, akkor:

1. A háromszögnek van 2 befogója (a, b) és akkor egy átfogója (c), azaz a háromszög derékszögű.

2. A nevezett befogó: a = 12 cm.

3. Az a-val szembeni szög: alfa = 35°.

4. A b oldallal szemben van béta szög. alfa + béta = 90°.

5. a = c*sin(alfa). Kiszámolod c-t.

6. b = c*sin(béta)

2020. márc. 21. 15:24