Egy derékszögű háromszög területe 6750cm2. , átfogója 195cm. Mekkorák a befogói?

Kétismeretlenes egyenletrendszerrel kéne megoldani, nem tudom hol akadhattam meg, mert a végén nagyon nagy szám jött ki, ami szerintem nem reális a megadott adatokhoz képest. Elindulásnak: az egyik egyenlet a Pitagorasz-tételből jön, a másik a háromszög területéből.

2020. márc. 22. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a^2+b^2 = 195^2

a*b/2 = 6750


75 és 180-nak kell kijönnie.

2020. márc. 22. 22:27
 2/4 A kérdező kommentje:
Megvan, már annyira kétségbe estem, hogy ki kellett ide írnom, sok időt ültem már fölötte. :D Most, hogy kiírtam és megnéztem tiszta fejjel, észrevettem hol néztem el, este van már. Köszönöm annak aki segíteni akart, ha akarja írjon ide, és megy a zöld kéz neki. Köszönöm.
2020. márc. 22. 22:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Gyors voltál.:D
2020. márc. 22. 22:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Ment a kéz
2020. márc. 22. 22:28