Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy egyenlő szárú háromszög...

Egy egyenlő szárú háromszög alapja 5 cm, a szára 6 cm hosszú. Hány fokosak a háromszög alapon fekvő szögei? A szögek nagyságát egész fokra kerekítve adja meg!

Figyelt kérdés
2020. márc. 25. 08:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen titeket hogy segítsetek nekem meg oldani
2020. márc. 25. 08:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a háromszöget elfelezed, két derékszögű háromszöget lesz, aminek ismered az egyik befogóját, és az átfogóját.

És innentől szögfüggvények.

2020. márc. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2020. márc. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Levezetést kerhetek
2020. márc. 25. 09:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább gondolkodnod kéne a korábbi információkon.


Ha berajzolod az alaphoz tartozó magasságot, az két derékszögű háromszögre bontja.

Egy ilyen derékszögű háromszög egyik befogója az alap fele, 2,5, az átfogója 6.


cos(alfa)=(szög melletti befogó)/(átfogó)=2,5/6=0,417


Visszakeresés után:

alfa = 65,38°

2020. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de baromira elegünk van ezekből a "segítség kérésekböl"!

Ha valaki elakad, annak szívesen segítünk.

De ez az oldal nem arról szól, hogy megoldjuk helyezték! Amióta távoktatás van, mindenki erre megy!

Rajzold le! Húzd meg a magasságvonalat, ami felezi a háromszöget!

Nézd meg a linket, amit kaptál. Ha nem boldogulsz, írd le meddig jutottál, és mit nem értesz, szívesen segítünk!


De ha komplett levezetést kérsz, és bemásolod a tanárnak, akkor legközelebb sem fogod tudni!

2020. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 robi1980 válasza:

Tehát.

Az alaphoz tartozó magasság két egybevágó derékszögű háromszögre bontja az eredeti háromszöget melyeknek az eredeti háromszög egy-egy szára az átfogói tehát vesszük az alap felét és elosztjuk az átfogóval ez megadja az alapon fekvő szög koszinuszát ami jelen esetben kettő és fél per öt tehát nulla egész öt és van egy olyan gomb a tudományos számológépeken hogy "koszinusz-1" annak segítségével kiadja a gép hogy hatvan fokos az a szög mint az ütős pálinka számológép nélkül függvénytáblázatból tudod kikeresni


Ha a lustaság fájna, ordítanátok...

2020. márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 robi1980 válasza:
Elnézést korábban is jártam úgy matekórán az iskolában mikor még oda jártam hogy kapkodtam és teljesen jó volt a módszer meg minden csak rossz eredményt kaptam mert eleve rossz értéket írtam be a képletbe mint az előbb tehát nem figyeltem eléggé ezért te is figyelj mindig szóval nem öt az átfogó hanem hat ezt igaz le is vezették előttem de én nem figyeltem tehát kettő és fél osztva hattal az nulla egész négy egy hat hat hat hat hat hat hat hat hat hat hat pont pont pont a végtelenségig ezért kerekítsük nulla egész negyvenkettőre ebből kiszámolva és egészre kerekítve a szöget megkapjuk hogy az hatvanöt fokos mint a kerítésszaggató pálinka
2020. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!