Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a programozás...

Milán747 kérdése:

Valaki segítene a programozás házi feladatomban, mert már elkezdtem, de nem tudom mit kéne csinálnom tovább?

Figyelt kérdés

Az a feladat lényege,hogy létre kell hozni egy olyan C# programot, ami megszámolja a bevitt szavakban a hangok számát pl: hosszú = 4 stb.. El is kezdtem és megcsináltam az sz betűre, de nem tudom, hogy hogyan kéne a többi betűnél is megcsinálni és ebben kérem a segítségeteket.

Itt is lenne a program kódja, már amennyi megvan belőle.

Console.WriteLine("Kérem adjon meg egy szót!");

string szöveg = Console.ReadLine();

int hangok=0;

for (int i = 0; i < szöveg.Length; i++)

{

hangok++;

}

for (int i = 0; i < szöveg.Length; i++)

{

if (szöveg[i] == 's' && szöveg[i+1] == 'z')

{

hangok--;

}

}

Console.WriteLine(hangok);

Console.ReadKey();

A válaszaitokat előre is köszönöm.



2020. márc. 25. 11:17
 1/2 anonim válasza:

Nem tudtam C# emulátort keresni mint javascript programozó (nem erőltettem meg magam), de írtam egy ilyen programot JAVASCRIPT nyelven.

Csak a te megadott szavadat [4 betű] ellenőrzi.

Itt a program vizuális része


[link]


És itt a kód része:


[link] /edit?html,js,output


Ha tudsz online (jól működő) emulátort küldeni, akkor megírom C# nyelven is szívesen (=


Mi a lényeg?

A bevitt szöveget egy ciklus kell ellenőrizze ele-if elágazásokkal, konkrétan megadott betűkkel, és ha talál valamit, akkor a globális (nem lokális) számláló adjon önmagához +1 -et.

Nálam van +2 rész.

a for cikluson kívül van egy ilyen rész: "szovegBevitel.value.includes('ssz')"

azért használtam bevitel.INCLUDES(string) részt, mert a for ciklusom csak betűket keres, és ez már 3 betűnek számít így nem adna vissza jó értéket.


Illetve a JS részem egy olyan funkcióval kezdődik, amely ellenőrzi, hogy mi volt az előző beviteled, és a kimeneted. Miért? ert ha egymás után nyomogatod a "BEOLVAS" gombot ugyanazzal a szöveggel, akkor mindig duplázni fogja a kimeneti értékeket. Meg lehet írni, hogy ne csinálja, de lusta voltam erre is.


24/F #javascript

2020. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

javítottam a

"szovegBevitel.value.includes('ssz')"

részen. ezt töröltem, és hozzááadtam ahogyan te is tetted azt - a for ciklushoz. gy jobb.

2020. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!