Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi ezeknek a megoldása és...

Mi ezeknek a megoldása és levezetése? (Fizika)

Figyelt kérdés

[link]

(elösször le akartam írni csak a felső indexet nem volt hajlandó bevenni. :( )



2020. márc. 25. 16:20
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Az első 2 feladatra a Coulomb-törvényt kell alkalmazni.

A 3.-ra az "F=Q×E"-t.

2020. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az #1-es hülyeséget mond, egy elektromos térbe helyezett töltésre F = Q*E erő hat, nem keresztszorzás hanem skaláris.
2020. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
#2-t azért szavaztam le, mert ha van egy csöpp esze (és nem csak kötözködni akar, mint jómagam oly sokszor szoktam), akkor látja, hogy egy skalár és egy vektor mennyiséget nem lehet vektoriálisan összeszorozni,ellenben mindenfelé a világon a "szor" jele "×"(ASCII: 215, Alt+158) vagy "·"(ASCII: 149, Alt+250). Az csak az internetes birka nép kényelmessége, hogy erre a célra a "*"(ASCII: 42, Alt+42, Asterisk)-et használja
2020. márc. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!