az egyenlet megoldása kéne, előre is köszi <32020. márc. 26. 11:35
1/1 anonim válasza:
sqrt(x+3)+9=2x x+3>=0 x>=-3
sqrt(x+3)=2x-9 2x-9>=0 x>=4,5
Négyzetre emelés
x+3=4x^2-36x+81
0=4x^2-37x+78
x1=6, x1=3,25, de ez nem megoldás.