Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom igazolni, hogy...

Hogyan tudom igazolni, hogy két részcsoport uniója csak akkor lesz részcsoport, ha egyik tartalmazza a másikat?

Figyelt kérdés

Hogyan bizonyíthatom ezt, ha a két részcsoport nem olyan viszonyban van egymással, hogy egyik tartalmazza a másikat, s a csoportművelet kivezethető belőle?

Köszönöm a segítséget. Nem vagyok ebben túl jó.


2020. márc. 26. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Mutatsz példát két részcsoportra, amelyek közül egyik sem tartalmazza a másikat, és megmutatod, hogy az uniójuk nem részcsoport.

Például az [x,0] alakú ill. a [0,x] alakú egész vektorok csoportjainak uniója nem csoport az összeadással, mert [y,0] + [0,z] = [y,z], ami általában nincs benne az unióban.

2020. márc. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja nem, hülye vagyok, a csakot úgy kell érteni, hogy máshogy soha nem lesz részcsoport; nem elég egy példát mutatni.

Azt kell bizonyítani, hogy ha uniójuk részcsoport, akkor egyik tartalmazza a másikat. Legyen ehhez A és B a két részcsoport, a származzon A-ból, b pedig B-ből. Ha a+b B-ben van, akkor (a + b) + (-b) = a + (b + (-b)) = a + 0 = a is, másszóval ekkor A < B. Ha pedig a+b A-ban van, akkor (-a) + (a + b) = ((-a) + a) + b = 0 + b = b mutatja, hogy b is, vagyis ekkor meg B < A.

2020. márc. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ps: máskor taggeld be a matematika szót legalább, mert így nem fogják megtalálni a kérdésed.
2020. márc. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. márc. 28. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!