Kérlek segítsetek.Ez lenne a feladat:

A megadott ionokból az összes lehetséges módon képezz ionvegyületeket,melyek egyféle kationból és anionból álljanak: Na+ Ca2+, Al3+,Cl-,SO4(2-),PO4(3-).Hányféle képletet lehetett felírni?


Köszönöm a segítségetek



#kémia #kation #anion #kémia feladat #ionvegyület képzése
2020. márc. 28. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
3 kation, mindegyikhez 3 anion=3*3=9
2020. márc. 28. 12:08
 2/4 A kérdező kommentje:
És mik a képletek?én ennyit tudok NaCl,CaSO4,AlPO4
2020. márc. 28. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyi kell az anionokból és kationokból, hogy a töltések pont kiegyenlítsék egymást.

Gondolom a "legnehezebb" a Ca3(PO4)2 lenne. 3*(2+) + 2*(3-) = 0, mivel az ionvegyület végeredményben semleges kell hogy legyen. Ugyanígy az összeset.

2020. márc. 28. 12:14
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült,köszönöm
2020. márc. 28. 12:45