Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud segíteni a fizika...

Valaki tud segíteni a fizika házimban? A kísérletet már megcsináltam és azt tapasztaltam hogy összenyomódott a palack és bepárásodott utána beraktam a fagyasztóba 15percre és amikor kivettem mégjobban összenyomódott Ennek mi a magyarázata? Többi lent

Figyelt kérdés
1. Végy egy 0,5l-es vagy nagyobb PET palackot. 2. Tölts bele kis, kb. fél deci meleg vizet! (Vigyázz a kezedre, ne legyen olyan meleg, hogy égési sérülést okozzon!) 3. Rázd össze úgy, hogy csak lazán teszed rá a kupakot, 2-3 mp-ig! 4. Gyorsan csavard rá a kupakot szorosan! 5. Gyorsan fényképezd le! 6.Tedd be a hűtőbe, esetleg a mélyhűtőbe, (ha nincs tele fagyasztott csirkemellel) vagy vidd ki a hóra és temesd egy kicsit be! 7. Várj legalább 10-15 percet! 8. Gyorsan vedd ki és fotózd le! 9. Magyarázd meg a tapasztalatokat, ezt és a képeket küld be, egy A/4 -es word dokumentumba szerkesztett lapon! 10. Miért kellett az elején a meleg víz a palackba? 11. A meleg víz és a hűtő (az olvadó havat 0C-nak veheted) hőmérsékletének a lemérésével (szoba hőmérő is megteszi ha van) becsüld meg a térfogatváltozás nagyságát. ( A nyomást állandónak veheted)Előre is köszönöm a segítséget!

2020. márc. 28. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Van valami elképzelésed, hogy mi történt?
2020. márc. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: hőtágulás.


És adj hálát az égnek, hogy ilyen remek fizikatanárod van!

2020. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miért kellett a kísérlet elején a meleg víz a palackba?

És a 11. kérdésre ha megvannak az adatok akkor abból hogyan becsülöm meg a térfogatváltozás nagyságát? (meleg víz:40°C, fagyasztó:-18°C, nyomás állandó)

Idén kapta meg az osztály őt mivel az előző borzasztó tanár szerencsére elment az iskolából. Ahhoz képest hogy a 11-12.-es fizika tanköny írói közé tartozik el tudja fogadni hogy nem szeretjük a fizikát. Amióta ő a fizikatanárom még nem mentem be úgy a fizika órára hogy rettegek mert ő nem szedi le a gyerek fejét ha rosszat mond. Az órákat próbálja érdekessé tenni mindenféle kísérlettel és nem csak a tankönyvet nyomja az orrunk elé. Egy nagyon okos ember aki szerintem mindenhez hozzá tud szólni valami okosat legalábbis eddig órán még nem volt olyan amihez ne tudott volna és akármiről is volt szó(töri, kémia, matek, föci de még ha énekóráról említettünk valamit ahhoz is) Szóval a lényeg hogy nagyon örülök hogy ő lehet a tanárom.

2020. márc. 28. 23:45
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:

s a 11. kérdésre ha megvannak az adatok akkor abból hogyan becsülöm meg a térfogatváltozás nagyságát? (meleg víz:40°C, fagyasztó:-18°C, nyomás állandó)

Igen, kívül. No de belül?

2020. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!