Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek megbuktathatnak...

Szerintetek megbuktathatnak ha nem küldöm be ebbe a kijaradi tilalom ido alatt a hazifeladatokat?

Figyelt kérdés

Szoval itt szenvedek mar napok ota a fizika feladatokkal de a legegyszerubbek sem mennek. Azt mondta a tanar hogy irhatunk hozza kerdeseket (mert amugy a valaszt is meg tudjuk nezni ha nagyon nem megy) es az elejen meg irtam is de egyszeruen az egeszet nem ertem es szegyellem ugy elkuldeni hogy egyett sem sikerult megoldani.


Persze a valaszt lemasolhatnam de azt ugyis eszrevenne es azt mondta hogy arra nincs szuksege (miutan multheten kb mindannyian azt csinaltuk).


En nem tudom de feladom mert ezt egyszeruen nem ertem :(


Es kerdezni is fura mert az elmeletet ertem csak feladatokat nem tudok megoldanil. Konkretam sohasem tudom hogy kezdjem el de van hogy egyszruen nem is tudom hogy a valasz hogy oldotta meg mert ugy tunik hogy az egbol pottyantotak ezeket a betuket


Megcsak azt se mondhatom h az email nem erkezett meg uwu mert utana ujra kellene kuldeni :(


Csak ki akartam magam panaszkodni ne haragudjatok


2020. márc. 29. 05:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán, hiszen ez az egyetlen módja, hogy év végi jegyet kapj. Vagy osztályozó vizsgára kötelezhetnek (ennek van a nagyobb esélye,szerintem sok diák fog osztályozót tenni augusztusban)
2020. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan barátod, aki érti, és tudna segíteni? Nem az a szégyen, ha nem érted, hanem ha nem teszel ellene.

A Mozaik Kiadó könyveiből jól lehet tanulni, ha a te osztályfokodon még van ilyen, érdemes azt is megnézni. Elindulsz a témakör elejétől és nem egyszerűen végigolvasod a szöveget, hanem mondatonként megállsz, átgondolod, miért ezt írja, tényleg így van-e, hogy kapcsolódik az előzőleg olvasotthoz, van-e benne olyan kifejezés, amit nem tudnál megmagyarázni (és ha van, akkor annak utánanézel mielőtt továbbolvasnál, sőt meg is jegyzed, és beírod a fogalomgyűjteményedbe, amit manapság akár egy dokumentumban, akár pl. a Quizletben vezetsz. Régen a füzet végébe írtuk.)

Ha példaafeladathoz érsz, akkor a megoldást ugyanígy végigrágod, utána elteszed a könyvet, és önállóan is leírod a feladat megoldását. Aztán ellenőrzöd, és ha kell, ismét leírod önállóan. Sőt, pár nap múlva megpróbálod a megoldás előzetes tanulmányozása nélkül is megcsinálni. Utána jöhetnek a hasonló feladatok.

Egyébként hányadikos vagy, és milyen támakört tanultok?

2020. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy simán megbuktathat, mert így olyan, mintha hiányoznál az összes óráról. Próbáld összeszedni magad, ne keserrgj! Nem szégyen segítséget kérni. Ha kérdésed van akár ide is kiírhatod nyugodtan, és megpróbálunk segíteni, ötletelni. A tanártól is kérdezhetsz nyugodtan, mert így legalább látja, hogybteszel is valamit, nem csak ülsz a babérjaidon. Jobban jársz így, mintha semmit sem küldenél vissza. Sok kitartást a feladatokhoz!
2020. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Ha érted az elméletet, akkor tudod a képletet is, amit használni kell.

Írj le egy ilyen példát, add meg az adatokat és a képletet, aztán megnézzük.

2020. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!