Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora nyomás nehezedik rám...

Mekkora nyomás nehezedik rám egy 5 méter mély négyzet alakú medence legalján, kilogrammban?

Figyelt kérdés
Nem értek semmit se a fizikához se és a matematikához se, szóval nem írjatok nekem le mindenféle matematikai számításokat csak szeretném tudni, hogy a víz rám gyakorolt nyomása olyan mélyen mekkora kilogrammban mérve? Például a légkörbe 1 atmoszférányi nyomás nehezedik ránk folyamatosan tengerszinten, ami 10 kilógrammnak felel meg ha jól tudom. Na de ez csak egy példa volt.
2020. márc. 29. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:

1 atmoszféra = 1 kg/négyzetcenti

Ez 10 méter vízoszlop nyomása. A medence alján tehát a légkörin felül + fél atmoszféra a nyomás.

2020. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valaki, ezt elmagyarázná nekem kicsit érthetőbben, mert nagyon gyenge vagyok matekból meg fizikából? :D
2020. márc. 29. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?

"10 kilógrammnak felel meg ha jól tudom"

Nem jól tudod!

1 atmoszféra nyomás az 1 kg négyzetcentinként.

1 atm az 1018mm vízoszlop nyomása.

2020. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hibámból elírás:

1 atm az 1018 mm vízoszlop nyomása.

2020. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, de kész káosz vagyok matekból mondtam. :D Egyszerű választ kértem, hogy 5 méter mélyen hány kiló nehezedik a testemre minden oldalból. :D
2020. márc. 29. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Az #1 válaszban minden le van irva. A légkör nyomása (1 kg/cm2) + 5 m viz nyomása (0,5 kg/cm2) = 1,5 kg/cm2.
2020. márc. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt külön nem kell hangsúlyoznod hogyan viszonyulsz a reál tárgyakhoz, mert az egyből átjött.

A nyomást nem lehet kilogrammban megadni, mert a kilogramm a tömeg mértékegysége.

A válaszokban ott van, hogy a normál (tengerszinten mért légköri) nyomás kb. félszerese nehezedik még rád 5 méteres mélységben (függetlenül attól, hogy négyzet alakú a medence vagy sem).

Persze ezzel az adattal sem mész semmire, mert a légköri nyomás kívül belül megvan a szervezetben. Igazából a kérdésed sem egyértelmű, szóval elég nehéz lesz ilyen alapokról bárhová is eljutni.

2020. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Közel 0. A test belső nyomása megnő, erőként pedig csak a nyomáskülömbség hat. Valamekkora erőt képes kifejteni a test de ez elég minimális.
2020. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, neharagudjatok a kis felfogásom miatt. :'D :)
2020. márc. 29. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!