Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A városi felnőtt úszóversenyen...

A városi felnőtt úszóversenyen a női versenyzők 115 pontot szereztek, az összes megszerezhető pont 46%-át. Hány ponttal szereztek többet a férfi versenyzők? Válaszát számítással indokolja!

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarázná kérem ennek a feladatnak a lényegét?

Azt se tudjuk mennyien vannak a férfiak, illetve hány pontot szereztek. Akkor honnan tudjuk, hogy mennyivel szereztek többet?

A megoldas pedig elvileg 8*2,5=20

tehat 20 ponttal szereztek többet. De miért 8szor? Nem említ semmi ilyet a feladat..Csak szerintem hibás a kérdés?


2020. márc. 29. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A 46% 115 pont.

Az 1% 115/46=2,5,

A 100% 100*2,5=250 pont

A fiúk 250-115=135 pontot szereztek.

A fiúk 20 ponttal szereztek több pontot, mint a lányok.

2020. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na, igy mar értem. De szerintem akkor is felrevezeto a szöveg:D

Értem én, hogy 250 a teljes megszerezhető pont, de honnan kéne tudnom, hogy ebbol vonjuk le a 115-t es nem pedig külön 250-250 pont a megszerezhető.. ezert nem ertettem😅 Köszönöm :)

2020. márc. 29. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy ez egy közös úszóverseny, nincs külön férfi-női kategória.

Ezt pedig a szövegből olvasod ki.

2020. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!