1. Mennyi hőt kell közölni kJ-ban az 5 kg tömegű jéggel, ha annak olvadáshője 333,7 kJ/kg?
2. Hány kg tömegű aluminiumot lehet megolvasztani 11940 kJ hőenergiával, ha az aluminium olvadáshője 398 kJ/kg?
3. Mennyi a víz fagyáshője, ha 22 kg vízzel 7341,4 kJ energiát kell közölni, hogy jéggé alakuljon?
2020. márc. 30. 11:01
1/1 anonim válasza:
2. Az L olvadáshő definíció szerint az anyag megolvasztáshoz szükséges Q hőenergia és az anyag tömegének hányadosa. Azaz
L = Q/m,
tehát a kérdéses tömeg
m = Q/L = (11940 kJ)/(398 kJ/kg) = 30 kg.
3. Itt is hasonló a definíció:
L = Q/m = (7341,4 kJ)/(22 kg) = 333,7 kJ/kg.
Bár gyanús, hogy ezt nem közölni kell vele, hanem elvonni tőle. De mindegy…