Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki irna nekem egy novellát?

Milán45 kérdése:

Valaki irna nekem egy novellát?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A határidő ma délutáan3kor van,addigra valaki össze tudna nekem rittyenteni egy olyan novellát,ami még nincs fent sehol,tehát saját készítésű?

2020. márc. 30. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem.
2020. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Mennyit fizetsz?
2020. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kihagytam,a fő témája a koronavirus,es az a korul kialakult helyzet.
2020. márc. 30. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, miért érné meg bárkinek? 3-ig még van 3 és fél órád.
2020. márc. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A koronavírus - novella


Féltünk és tudtuk. Féltünk, mert az ellenfél láthatatlan volt, egy olyan ellenfél, mi megbújik a sötétben, hallgatag, csendes gyilkos. És tudtuk, tudtuk, hogy ez életünk meghatározó pillanata.


Minden generáció számára eljön a pillanat, amikor át kell értékelnie létezését, céljait, azt, hogy mire hivatott. Eljött ez a pillanat 68-ban, eljött 89-ben és a nekünk, a karantiniknek eljött most. Otthon ülünk, saját magunkat zárjuk önkéntes bilincsbe, de eközben kinyílik a világ, a hálózati elérés számunkra olyan lehetőségeket villant fel, melyeket még egy generáció sem kapott meg. Most először érezzük, hogy mit jelent elveszíteni a szabadságot. Példát kapunk a szocializmus bezártságából, a megfigyelésből, a kormányzat mindent felül író hatalmából. A rendszer ellenünk dolgozik, hibáit tagadja, felsőbbrendűsgét hivalkodó pávaként tolja az arcunkba színes, szagos hirdetésekben. Az a generáció vagyunk, akik olyan korban születtek, ahol megvolt mindenünk, ahol csak ki kellett nyújtanunk a kezünket a dolgokért és bele hullottak.


Elpuhultunk. Elfelejtettünk élni és most, mikor a halál járja az utcákat érezzük meg, hogy mit is jelent az a kincs, amely a kezünkbe hullott az elmúlt évtizedekben. Mi az, amit az elmúlt 10 évben elkezdett lebontani a kormányzat és most a járvány csúcsán igyekszik teljesen elpusztítani. A szabadság, az egyenlőség az, ami elveszik az operatív törzsek tényeket elhallgató, a közvéleményt irányító megszólalásaiban.


Tudnunk kell, hogy kik vagyunk és mire vagyunk képesek. Tudnunk kell, hogy ez a vírus lehetőség is. Lehetőség, hogy egységes csoportként lépjünk fel, hogy megvédjük azt, amiért szüleink küzdöttek és mi beleszülettünk. Hogy ne kelljen külföldre mennünk, hogy itthon tudjunk érvényesülni. Ismernünk kell a félelem arcát. Felismerni, hogy nem nekünk kell félni.


Ma mindenki maszkban jár. Mindenki kerüli a másikat. Ha a kormány a koronavírust arra használja fel, hogy elvegye tőlünk jogainkat, a járvány lecsengése után is használni fogjuk őket.


A maszkok elözönlik majd az utcákat.


A maszk az élet.


A maszk a szabadság!

2020. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,hogy ram szantad az idot,de szerintem ez nem eppen a novella mufajba tartozik,ennek ellenere nagyon is ertekelem,hogy milyen jok a fogalmazasi keszsegeid.
2020. ápr. 1. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!