Cos (x-pi/4) =-gyök (2) /2 Ezt hogy kell megoldani?

2020. márc. 30. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

x-Pi/4=3Pi/4+ 2kPi vagy x-Pi/4=-3Pi/4+2kPi

x1=Pi + 2kPi vagy x2=-Pi/2+2kPi

A k tetszőleges egész számot jelöl.

2020. márc. 30. 12:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy cos (pi/4)=gyök(2)/2. Felrajzolsz egy koszinusz függvényt és megnézed hol vesz fel ugyanekkora értéket, csak mínuszban. Azt fogod látni, hogy (3*pi)/4-nél és (5*pi)/4-nél. Tehát meg kell oldanod a (3*pi)/4=x-pi/4 egyenletet és az (5*pi)/4=x-pi/4 egyenletet.
2020. márc. 30. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Beírod a számológépbe : shift cos (-gyök2/2)

Ez a művelet miatt két eredményed lesz:

1.amit most a számológéppel kiszámoltál:

x-pí/4=135fok+k*360fok /átváltasz mindent fokba

x-45fok=135fok+k*360fok /+45fok

x=180fok+k*360fok /átváltod radiánba

x=pí+k*2pí

A másik eredményt te magad számolod ki (cosinus esetén 360fokból kivonod a gép által kiadott eredményt)

x-pí/4=225fok+k*360fok

x-45fok=225fok+k*360fok /+45fok

x=270fok+k*360fok /átváltod radiánba

x=2pí/3+k*2pí

Minden feladathoz oda kell írni, hogy ,k eleme Z (egész számok halmaza)

Remélem érted, de ha nem, kérdezz nyugodtan :)

2020. márc. 30. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:
270° az 3Pi/2 radián.
2020. márc. 30. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban annyi, rosszul írtam :)
2020. márc. 30. 13:42