Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy dolgozatra került sor, és...

UtalomATavoktatast kérdése:

Egy dolgozatra került sor, és csak fogom a fejemet. Valaki tud rá időt fordítani, és megválaszolni eme feladatokra a megoldásokat?

Figyelt kérdés

1. A vízszintessel 6,5°-os szöget bezáró egyenes út végpontja 124 méterrel magasabban van, mint a kiindulópontja. Milyen hosszú az út?


2. Egy egyenlő szárú háromszög alapja 40 cm, szárai 52 cm-esek. Mekkorák a háromszög alapon fekvő szögei?


3. Egy szimmetrikus trapéz párhuzamos oldalai 25 cm és 40 cm hosszúak, magassága 10 cm. Mekkorák a szögei?


4. Mekkora a 120 cm kerületű szabályos ötszög területe?


5. Mekkora a 10 cm oldalhosszúságú szabályos hatszög egy csúcsából kiinduló legrövidebb átlójának hossza?



2020. márc. 31. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Milyen részletességgel kell?
2020. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A megoldás menete végig kell, az eredményeket meg 2 tizedesjegyig kell kerekíteni.
2020. márc. 31. 11:34
 3/7 Akkor sem mondom me@ válasza:

Bocsi de nem nagyon értek ehhez de ezt valamennyire tudom

6,5+124

kiszámolod a 6,5 utat és hozzá adod a 124 métert

lehet már nem így kell régen tanultam

2020. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(Azért nem kapsz választ a kérdésedre, mert látszólag semmit nem tettél az anyag elsajátítása érdekében, ennél egyszerűbb feladatokat adnia nehéz lenne a tanárnak.)
2020. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy kis utána járással sikerült elkészíteni a feladatokat.

Leültem átnézni a szabályokat, stb..., de nem nagyon kapok rá az anyagra, és így is kellett egy kis idő mire megcsináltam ezt a pár feladatot. :)

2020. ápr. 3. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok idő kellett, hogy eloszd a 124-et sin(6,5°)-al?
2020. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem. :)

De könnyebb volt kiírni a feladatokat, hogy más megválaszolja. Attól függetlenül kész lett. Sajnálom hogy a válaszok helyett ezt kell fájó szívvel olvasnom hogy "De ennyire nehéz elosztani a 124-et sin (6,5)-tel?!".

Köszönöm, nem ezt kértem!

2020. ápr. 3. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!