Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni? Egy ház...

Tudnátok segíteni? Egy ház esőcsatornája félhenger alakú. mennyi bádog kellett a 6,4 m hosszú csatorna elkészítéséhez, ha átmérője 20 cm?

Figyelt kérdés
egyáltalán nem értem a feladatot, próbáltam segítséget kérni, de szüleim se értik

2020. márc. 31. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor cask a palást (maga a cső oldalfala) területe kellene. ennek a képlete T=2*pí*magasság*sugár

a sugár az átmérő fele tehát 10cm

a magasság ebben az esetben a hossz tehát 6,4m ami 640cm

a pí 3,141592..

tehát a végeredmény

T=2*3,141592..*640*10

T=40212,385...cm^2

T=402,124 m^2

Légyszi írd már le hanyadikos vagy, kiványcsi vagyok hanyadikban vesznek ilyet. :)

2020. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jajj, bocsesz

félhenger ezért el kell osztani kettővel a végén

(igazából ha kiveszed a képletből a *2-t az is jó azért van benne mert alapból a felét számolod de ez csak érdekesség)

2020. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!