Hány éves volt Béla, mikor elmondhatta magáról, hogy: "jövőre kétszer annyi idős leszek, mint tavaly előtt voltam"?
Légyszi segítsetek, fogalmam sincs mi a megoldás
2020. ápr. 2. 14:08
2/11 anonim válasza:
y éves volt,
A feladatot egyenletben felírva:
y+1 = 2(y-2)
y+1 = 2y-4
Innen meg már boldogulnod kéne magadtól is ;)
5/11 anonim válasza:
Jövőre = x+1
Tavaly előtt = x-2
A kettő között kétszeres szorzó van, írd fel az egyenletet és számold ki!
6/11 anonim válasza:
x=6 ügyes ez a Béla, hatévesen ilyen talányos
8/11 anonim válasza:
Te jó ég emberek, már nekem fáj látni ezt a sok hibás eredményt :D
Segítségképp, se a 3, se az 1, se a 6 nem a jó megoldás.