Fizika 8. osztály gyakorlás tudnátok segíteni?


1, egy transzformátor primer tekercsének menetszáma 600, a szekunder tekercs menetszáma 1800. A szekunder feszültség 150V, a szekunder teljesítmény 300W. Számítsd ki a transzformátor hiányzó adatait (Up,Isz,Pp)


2, egy transzformátornal a primer feszültség 230V a primer tekercsben folyó áramerőssége 4A, a szekunder tekercs menetszáma 200, a szekunder áramkörben folyó áram erősség 20A. Számítsd ki a transzformátor hiányzó adatait.



2020. ápr. 3. 13:29
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Pp = Up·Ip = Usz·Isz = Psz

Ip = Pp/Up

Isz = Psz/Usz

Up/Np = Usz/Nsz

Ebből kijön minden.

2020. ápr. 3. 19:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi 🙂
2020. ápr. 5. 00:32