Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Át tudnátok ezt a szöveget...

Át tudnátok ezt a szöveget Perfektbe (német a szöveg) alakítani?

Figyelt kérdés

Beteg voltam és nem kaptam meg a házikat így nagyon le vagyok maradva.Fontos még hogy PERFEKTBE vagyis múlt időbe kell átalakítani.

Anna steht am Samstag um 8.00 Uhr auf. Sie duscht sich und putzt ihre Zähne. Zum Frühstück isst sie ein Butterbrot und trinkt Kaffee. Dann geht Anna einkaufen. Sie kauft Tomaten, Nudeln, Bananen, Milch und Orangensaft. Um 10.00 Uhr geht Anna mit ihrem Hund im Park spazieren.


Mittags kocht Anna Nudeln mit Tomatensoße. Zum Mittagessen trinkt sie Orangensaft.


Nachmittags trifft sich Anna mit ihren Freundinnen Maria und Monika. Sie gehen in der Stadt spazieren und trinken Tee in einem Café. Dann geht Anna nach Hause und liest ein Buch.


Am Abend isst sie ein Käsebrot und trinkt ein Glas Milch. Sie sieht sich im Fernsehen einen Film an. Um 22.00 Uhr ist Anna müde. Sie geht ins Bett und schläft sofort ein.



2020. ápr. 5. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

A perfekthez a haben időbeli segédigét használjuk, amely a szokásos helyre (szórend szerint) kerül. Az ige 3.alakja pedig rendszerint a mondat végér.

A te példádban:


Anna steht am Samstag um 8.00 Uhr auf.


Ezt a következőképp alakítod perfektbe:


Anna hat am Samstag um 8.00 Uhr aufgesteht.


Második:

Sie duscht sich und putzt ihre Zähne.


Ez perfektben így néz ki:


Sie hat sich geduscht und ihre Zähne geputzt.


Ezek alapján a többit magad is megoldod gondolom.

2020. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2020. ápr. 6. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Na melyik hülyének sikerült lepontozni a válaszom?!
2020. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom, én nem pontoztalak se le, se fel, nem a tisztem az ilyesmi - ich will nicht der Oberlehrer vom Dienst sein -, és amúgy is most látom először ezt a kérdés-választ. De...


Ugyan nyilvánvalóan a válaszod nem 0% hasznosságú, hiszen a két mondat egyikét jól válaszoltad meg, de a másik az ordító szarvashiba ("Anna hat am Samstag um 8.00 Uhr aufgesteht" – erre szokták mondani, hogy kisfiam ülj le, egyes). Ez helyesen:


Anna IST am Samstag um 8.00 Uhr AUFGESTANDEN.


Ez már csak azért is igen ciki, mert az "aufstehen" igének a ragozását kb. 5 másodperc alatt ki lehet online puskázni.

2020. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nyelvtanilag lehet hogy hiba ezt elfogadom, de a való életben megértik. Még a 90-es években, amikor Svájcban dolgoztam évekig hidd el, ennél különbeket is hallottam...

Igaz, a mai nyelvoktatás szintje még mindig nem érett meg arra, hogy ezeket rugalmasan kezelje.

Még mindig azt tanítják pl. hogy a weil után kati szórend van, miközben simán egyenes szórendet használ az élő köznyelv. Nyilván az is egy szűrési opció hogy nyelvhelyesség szerint szelektálnak, de ez nem feltétlen fedi a valóságot. Na meg mostanság ez a szűrő is megszűnik, oda süllyedtünk hogy már a diplomához sem kell nyelvtudás.

2020. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!